Яскраві повітряні кульки, які прагнуть полетіти в небо, здаються виключно сучасним винаходом. На ділі ж перші вироби з'явилися в далекому 1824 році. А все завдяки вченому з Англії Майклу Фарадею і його експериментів з воднем. Хоча кулі надували повітрям і раніше, але історії про них більше схожі на міфи. так в літописах 12 століття згадується, що в карельських поселеннях велику кулю зі шкіри бика і кита для польотів можна було виявити майже в кожній родині. шкури погано справлялися з тиском повітря, тому могли вибухнути. Правда в той час їх використовували для подорожей між селищами, щоб вирішити проблему поганих доріг. Нам залишається тільки вірити або не вірити цим історіям. А ось винахід Фарадея цілком реальне. Він вивчав властивості каучуку, тому зробив з нього своєрідні «коржі». Внутрішню частину він обробив матеріал борошном для запобігання злипання, в липкі краю склеїв пальцями. Отриманий мішечок з еластичного каучуку був ідеальним для дослідів з газом.
Як кульки стали популярними
Випадкове винахід Фарадея «потрапило в маси» тільки через 80 років. Кулі з каучуку заповнювали воднем і запускали вгору на різних міських гуляннях. Європейська публіка мало знала про хімії, фізики і не бачила повітряних польотів, тому подібне розвага отримала величезний успіх. Через використання вибухонебезпечного водню каучукова продукція була дуже небезпечною - практично як легендарні карельські кулі. Але використання газу стало звичним, тому тривалий час святкові забави проходили без пригод. Все змінилося в 1922 році, коли в США якийсь гість вирішив пожартувати і підірвати кулі, використовувані для декору. У числі постраждалих був і чиновник, тому правоохоронні органи швидко знайшли витівника. В результаті заборонили використовувати водень. На щастя, його замінили на безпечний гелій і святковий настрій виявилося врятованим.
Від кульок ... до кондомів
Новий виток розвитку в сфері куль стався в 1931 році. Саме тоді Нейл Тайлотсон відкрив виробництво продукції з латексу. Новий матеріал отримали з водних дисперсій каучуків. Після цього стало можливим випускати вироби не тільки круглі, а й вузької, довгої форми. Нові кулі для моделювання швидко стали затребуваними серед дизайнерів, які створили унікальний декор з повітряних літаків, жирафів, букетів та інших фігурок. Завдяки цьому компанія Тайлотсона продавала мільйони комплектів виробів поштою. Важливо розуміти, що перші кульки істотно відрізнялися за якістю. вони швидко лопалися, ставали бляклими після надування. Та й диво «польоту» вже не дивувало. Тому вже до середини 20 століття їх купували хіба що для міських і дитячих заходів. І деякі виробники для збереження прибутку перекваліфікувалися на випуск ... латексних презервативів.